Poradna: hydrogeologický průzkum

Otázka:

Dobrý den. Bylo či je nutné zajištění hydrogeologického průzkumu na hřbitově? Musí mít správce pohřebiště průzkum zajištěn? A pokud ano, může ho na vyžádání stavaře či kameníka vydat - poskytnout? Děkuji, Václav P.

Hradec Králové , Hradec Králové , 16.10.2012
Odpověď

Hydrogeologický průzkum hřbitova potřebuje provozovatel pohřebiště pro stanovení tlecí doby. To je povinností při zřizování pohřebiště. Pokud pohřebiště bylo zřízeno před účinností zákona, a jsou provozovateli pohřebiště hydrogeologické podmínky známy a umožňují  pohřbívaní lidských pozůstatků a dodržení tlecí doby není nutno provádět průzkum znovu. Pro výstavbu hrobového zařízení, vydá zpracovateli stavební dokumentace podmínky pro výstavbu s ohledem na jemu známé hydrogeologické podmínky.

Julius Mlčoch , 24.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference