Poradna: kontrola neboštíka v rakvi

Otázka:

Dobrý den,prosím o informaci proč mi pohř.služba při pohřbu zakázala otevřít rakev?Nemysleli jsme veřejné ukazování ale jen soukromou kontrolu,že neboštík je ten kterému jsme na pohřeb přijeli.Bylo nám to striktně odmítnuto.Můžeme mít dojem,že byl někdo v rakvi jiný než příbuzný.Nešlo jen o poplatek za práci navíc,otevření víka na 20 vteřin?Děkuji Vám Karel S.

Turnov , Turnov , 03.01.2012
Odpověď

Na tuto otázku se těžko odpovídá, protože neznám další okolnosti, třeba dobu od úmrtí, zda nebyl vydán zákaz otevření rakve apod. pokud nebylo úmrtí na nebezpečnou nemoc a pokud doba od úmrtí do obřadu nebyla delší jak týden, tak nevím, proč Vám pohřební služba odmítla provést ověření totožnosti. To však musíte projednat s dotyčnou pohřební službou, já vám nemohu dát úplnou odpověď.

Julius Mlčoch , 09.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference