Poradna: Pohřební službě jsme předali vybrané oblečení

Otázka:

Pohřební službě jsme předali vybrané oblečení pro tatínka a výslovně požádali, aby hrob byl vykopán ve stejné úrovni, jako pro dříve zemřelou maminku. Aby leželi vedle sebe v dvojhrobu. Tuto sobotu, těsně před pohřbem jsem nechala otevřít víko rakve,a naposledy se chtěla rozloučit. Překvapeně jsem zírala na ušmudlanou košili u krku rozepnutou, bez kravaty bez bot a v cizím obleku. Na otázku, kde je jeho oblečení mi zástupce pohřební služy sdělil, že co jsme mu dali, to mu dali. V beznadějném zoufalství jsem přetrpěla obřad. Doprovodili jsme tatínka ke hrou, který byl vykopán na první rakev, tj. cca l20 - 150 cm, přičemž maminka je pochována ve dvou metrech. Pohřební služba se hájila tím, že v hrobě byla voda. Chtělo se mi zabrzdit pohřeb, ale muzikanti hráli, pan farář říkal své věci a tatínka pomalu spouštěli do hrobu. Nevím, co se dá dělat?... Žádné podruhé už není. Je to navěky.

Hrdec Králové , 24.01.2012
Odpověď

Je mi líto, že máte takovou zkušenost s prací pohřební služby. Máte pravdu, pohřeb je vždy premiéra, kterou již nejde opakovat. Na činnost pohřební služby si můžete stěžovat na živnostenském úřadu, ale za výsledek neručím. Rozhodně však o své zkušenosti řekněte známým, aby raději, pokud to budou potřebovat, objednali pohřeb u jiné pohřební služby.

Julius Mlčoch , 27.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference