Poradna: Převoz ostatků do ČR

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu.Měli jsme příbuzné v Rakousku, kteří byli po válce odsunuti pouze z titulu německé národnosti, chtěli bychom zajistit převoz ostatků do ČR. Rakouská pohřební služba vyčíslila náklady na 2 tisíce euro, když jsme zajistili pohřební službu z ČR, bylo nám řečeno, že oni do hrobu nesmí. Tato finanční částka je však pro nás neúnosná, jak máme postupovat? Snažíme se hrob udržovat a platíme ho, ale náklady jsou příliš vysoké a proto bychom toto chtěli udělat

Liberec , Liberec , 25.01.2012
Odpověď

Pohřební služba opravdu nemůže provádět práce na pohřebišti bez souhlasu provozovatele pohřebiště ani v ČR a už vůbec ne v cizím státě. Pokud chcete přenést ostatky do ČR musíte zadat tuto objednávku u pohřební služby v ČR a oni vše vyřídí včetně dokumentů nezbytných pro převoz a uložení v ČR s Rakouskou stranou. Opravdu to však nebude levná záležitost.

Julius Mlčoch , 27.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference