Poradna: Prosba o radu s převozem těla mé zesnulé babičky.

Otázka:

Dobrý den, při zajišťování pohřbu mé babičky jsem chtěla aby mi na Pohřební službě dali jejich ceník nebo alespoň kopii domů. Chtěla jsem si to doma v klidu promyslet a vybrat si Pohřební službu i podle cen. Odmítli mi ho dát domů z důvodů abych ho prý někde potom nemohla ukazovat a dávat ho třeba na internet. Mohla jsem jenom nahlédnout do ceníku tam. Mají na to právo a nebo naopak ho mohu já chtít? Také se chci informovat jak je to s převozem těla mojí babičky. Převezla ho z LDN Pohřební služba do svých prostor a i když jsem o tom nevěděla a nedala k převozu souhlas, chtějí te´d po mě úhradu za tuto službu. Já bych si vybrala jinou Pohřební službu, která je třeba i levnější a tento převoz by také ihned uskutečnili ale neměla jsem tuto možnost výběru když se mě nikdo na nic ani nezeptal. Pokud vím, je ze zákona dané, že 48 hodin je uchování těl v sociálních zařízeních nezpoplatněné. Jak je tedy možné že to Pohřební služba po mě chce zaplatit? Nemělo by to platit to sociální zařízení( LDN ) které si u nich tuto službu domluví? Děkuji za odpověď a s pozdravem Jolana Hadešová.

Horní Jelení , Horní Slavkov , 08.03.2012
Odpověď

Pohřební služba musí mít ceník na své objednávkové kanceláři k dispozici pro objednavatele pohřbu. Nikde není ale stanoveno, že jej musí mít v takovém množství, aby Vám jej mohli dát sebou. Ono je to také trochu složitější. Pochybuji, že by jste ho dávali na internet, nevím proč. Složitější je to v tom, že pohřební sužby se skládají z různých úkonů a poplatků, které ovlivňují výslednou cenu za pohřeb. To vy však z položkového ceníku nejste schopni dát dohromady a zjistit konečnou cenu za pohřeb. Pokud jde o převoz z LDN máte plnou pravdu. Náklady na převoz a uložení do 48 hodin od úmrtí musí pohřební služba účtovat zdravotnickému zařízení, které si tuto službu objednalo. Po 48 hodinách již uložení zemřelého u pohřební služby  hradí objednavatel pohřbu.

Julius Mlčoch , 13.03.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference