Poradna: Stěhování hrobu

Otázka:

Dobrý den, mám pronajaté hrobové místo na hřbitově v Kovanicích u Nymburka (smlouva je do r.2018), jde o velký hrob s těžkou krycí žulovou deskou a náhrobkem. Poslední pohřeb do rakve byl proveden asi před 40 lety, později už jen urny před 20 lety. Vzhledem k tomu, že je to daleko a zdraví už neslouží, chtěli bychom přestěhovat urny , případně ostatky, budou-li nějaké do rodinného hrobu v Brně. Potom by jsme hrobové místo nabídli k převodu a vybavení k prodeji. Prosím koho mohu požádat o otevření hrobu a vyjmutí uren a ostatků a jak lze dále postupovat? Smím ostatky převézt do Brna ve svém osobním vozidle a v čem, nebo to musím někde objednat? Kolik může stát tato služba? Děkuji

Brno , Brno-město , 29.01.2013
Odpověď

Určitě se spojte s provozovatelem pohřebiště, on Vám doporučí nejvhodnější postup. Kosterní ostatky exhumované z hrobu je určitě lepší zpopelnit v krematoriu Nymburk. A pak převést jen urny. Na ty se totiž nevztahuje žádné omezení na rozdíl od kosterních ostatků, které musí převážet pohřební služba. K ceně služby se nemohu vyjádřit, neboť je různá dle místa a subjektu poskytujícího služby.

Julius Mlčoch , 30.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference