Poradna: Velikosti rakví v historii

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás s netradičním dotazem. Rád bych se zeptal, zda máte k dispozici, například v nějakém starém katalogu, rozměry (délku) běžných rakví používaných v historii, konkrétně v období cca uplynulých sta let. Mám zjištěno, že v současnosti se běžná rakev pohybuje ve velikosti cca 200-205 cm a rád bych tento údaj porovnal s historií. Pokud byste takové údaje neměli k dispozici, ale mohli byste mne na někoho odkázat, přivítal bych i takovou informaci. Předem děkuji za Vaši pomoc Arnošt Novák

Brno , Brno-město , 26.12.2012
Odpověď

Informaci o současné velikosti rakví máte správnou, ale o velikosti rakví z historie toho moc nemáme. Rakve totiž většinou vyráběli truhláři přímo na velikost zemřelého a na sklad se rakve od specializovaných výrobců  vyráběli asi až ve dvacátém století. Nevím, zda současní výrobci budou mít o tomto nějaké historické materiály. Zkuste výrobce Setora Počátky.

Julius Mlčoch , 02.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pohřební služba
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference