Poradna: Chtěl bych se prosím zeptat zda mám nárok na placené

Otázka:

Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat zda mám nárok na placené volno při úmrtí prababičky. Paní s pohřebnictví nás ubezpečila, že ano, dala i potvrzení o účasti na pohřbu, ale v účtárně se na to dívají divně. Můžete mi prosím poradit. Předem Vám děkuji.

, 13.02.2008
Odpověď

Při úmrtí prababičky máte nárok na pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však 1den k účasti na pohřbu, pouze v případě, že s Vámi prababička v době úmrtí žila v domácnosti. Pokud byste obstarával pohřeb, tak ještě na další den. V opačném případě žádný nárok na volno nemáte.

Jiří Švehla , 04.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference