Poradna: Chtěla bych se zeptat.Mému přítali zemřela babička

Otázka:

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Mému přítali zemřela babička z maminčiný strany.Rozloučení bylo v úzkém rodinném kruhu.Na kolik dní má nárok placeného volna v zaměstnání?Děkuji předem za odpověď.

Louny , Louny , 20.11.2010
Odpověď

Toto stanovuje Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. podle tohoto nařízení by nárok placené volna k účasti na pohřbu měl. Nevím ale, co si představit pod Vaším rozloučení „úzkém kruhu rodinném“. Pokud proběhlo mimo obřadní síň bez zajištění pohřební službou, tak asi nebude mít potvrzení o účasti na pohřbu, což někteří zaměstnavatelé důsledně vyžadují.

Julius Mlčoch , 26.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Vysočanské zahrady a.s.

Sekce: Obřadní síně,


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference