Poradna: nutnost nebo volba

Otázka:

Je zaměstnavatel povinen či je to jen jeho rozhodnutí, proplatit den volna dle splnění všech podmínek pro poskytnutí? Pokud zaměstnanec pracuje do začátku pohřbu a zbytek dne již ne, musí zaměstnavatel zaplatit celý den nebo jen zbývající část do denního úvazku? děkuji

Moravskoslezský kraj , 20.04.2012
Odpověď

Nařízení vlády 590/2006Sb. stanovuje nároky na pracovní volno. Záleží na příbuzenském vztahu. Zaměstnavatel poskytne volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu. Pokud zaměstnanec odpracuje část směny tak na zbytek směny mu zaměstnavatel může poskytnout volno. Bez podrobnější znalosti případu nelze dát jednoznačný výklad.

Julius Mlčoch , 03.05.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference