Poradna: Pracovní volno?

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsme se dotázat jak je to s pracovním volnem? Jako vnuk zemřelé babičky jsem zařizoval pohřeb (s babičkou jsem nebydlel) Dostal jsem od pohřební služby pozvrzení jak na den pohřbu tak na den zařízování pohřbu, ale v práci mi tento den na zařizování neuznávají.Četl jsem již předešlý dotaz: http://poradna.pohreb.cz/pracovni-volno/volno-na-zarizeni-pohrbu-a-pohreb-rokycany ,ale byl mi předložen zákoník práce r.2014 a není to z toho úplně jasné....píše se, že 1) 2dny při úmrtí manžela, druha, dítěte a na další den k účasti pohřbu těchto osob. 2)mezbytně nutnou dobu, nejvýše 1den k účasti pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatři k uvedenym fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den jestliže zaměstnanec obstarával pohřeb těchto osob. Toto znění je z Zákoniku práce 3-4 rok 2014 paragraf 199. Můžete mi prosím poradit dle, kterého zákona (věta) se mne týká a zda mám na paragraf zařízování opravdu nárok? Děkuji.

, Frýdek-Místek , 04.08.2014
Odpověď

Pracovní volno s náhradou mzdy při překážkách na straně pracovníka řeší stále platné Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. Zde je jednoznačně uvedeno:c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela nebo jiné osoby, která sice nepatří k uvedeným fyzickým osobám, ale žila se zaměstnancem v době úmrtí v domácnosti, a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.Pokud jste uveden jako obstaravatel pohřbení, máte nárok na jeden den k vyřízení této objednávky.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Zdena Černínová - Pohřební služba

Sekce: Pohřební služba, Město: Karviná-Ráj


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference