Poradna: Pracovní volno na uložení urny do hrobu

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, proběhlo zpopelnění bez obřadu s tím, že za měsíc až dva uložíme společně se zbytkem rodiny jeho urnu do hrobu. Dle zaměstnavatele je to moc dlouhá doba na to, abych si mohla dočerpat druhý den volna, na který mám nárok. Jeden den jsem čerpala na zařizování na pohřební službě, druhý den je sice určen k účasti na pohřbu, ale protože pohřeb jako takový nebyl a bude až uložení do hrobu, myslím si, že i když by tam byla delší prodleva, nárok na volno by mi neměl zaniknout. Za odpověď Vám děkuji.

JHM , 30.08.2013
Odpověď

Vše záleží na zaměstnavateli. Druhý den je určen skutečně k účasti na pohřebním obřadu, ale jak sama uvádíte, tak ten nebyl. Uložení urny do hrobu již není pohřební obřad, ale pokud zaměstnavatel toto uzná, mohl by Vám dát alespoň volno na nezbytně nutnou dobu. Právo je ale na straně zaměstnavatele.

Julius Mlčoch , 04.09.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference