Poradna: Pracovní volno pro příslušníky bezpečnostních sborů

Otázka:

Dobrý den, v Zákoně 361/2003 Sb. §70, odstavci 2, písmeno "h" se píše, že pro pracovníka bezpečnostního sboru je překážkou v práci účast na pohřbu člena rodiny. §201, odstavec 2 pak definuje pojem "člen rodiny" a vůbec například nejmenuje prarodiče. Mohli byste mi, prosím, poradit, zda má v tom případě takový pracovník stále nárok na placené volno podle Nařízení vlády 590/2006 Sb., odst. 7, písmene "c", kde je prarodič jmenován jako člen rodiny? Předem velmi děkuji za odpověď. M.H.

Plzeň , Plzeň-jih , 08.05.2013
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět. Nejsem kompetentní k výkladu zákona. Snad Vám poradí právníci z odborové organizace nebo advokátní kancelář.

Julius Mlčoch , 09.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference