Poradna: v sobotu 19.1. mi zemřel otec a jsem objednatelem

Otázka:

Dobrý den, v sobotu 19.1. mi zemřel otec a jsem objednatelem pohřbu. Pohřeb jsem vyřizoval v sobotu 19.1. a pohřeb je v úterý 22.1.2008.V pohřební službě mi dali lístek,na který si mám napsat, že jsem v pondělí 21.1.zařizoval pohřeb a že mi to bude proplaceno.Lze to ale,když pohřeb je už v úterý 22.1.2008?

, 20.01.2008
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. stanovuje k účasti na pohřbu rodiče 1 den volna s náhradou mzdy. Další den jen v případě, když zařizujete pohřeb. Pokud jste pohřeb zařizoval v sobotu a tato byla Vašim pracovním dnem, tak máte na volno s náhradou mzdy právo. V pondělí jste žádnou činnost podle nařízení vlády nezajišťoval a tak nárok na pracovní volno nemáte.

Julius Mlčoch , 29.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference