Poradna: Zařizování pohřbu, převozu zesnulého ze zahraničí do vlasti

Otázka:

Dobrý den, zajímá mě, jak je to s případným volnem, potřebným k zařízení převozu zesnulého ze zahraničí do vlasti. V rámci EU. Tento případ se mě v současné době bezprostředně týká, již jsem tomuto věnoval spoustu času při vyřizovaní potvrzení a překladů do cizíh jazyka s notářskými razítky a rovněž mnoho času v zahraničí, kde jsem musel také vyřídit spoustu dokladů, než uvolnili zesnulého k převozu. je v tomto případě možné čerpat nějaké delší placené volno nebo musím vybrat klasickou dovolenou k tomuto účelu?

, Prostějov , 02.03.2020
Odpověď

Na placené volno máte nárok v rozsahu jednoho dne na pohřeb a dalších dvou dní na zařizování pohřbu, pokud je zemřelý Váš manžel, druh nebo dítě. Pokud zajišťujete pohřeb
rodiče, sourozence, tchýně a tchána, švagra a švagrové, snachy a zet, 
prarodiče nebo prarodiče manžela, vnuka nebo někoho, kdo žil s Vámi v době úmrtí v domácnost, máte nárok na jeden den na pohřeb a další den na zařizování pohřbu. Na více dní nárok není, je potřeba to řešit dovolenou.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference