Poradna: Zemřel bratr od mé babičky a chci se zeptat, jak je

Otázka:

Dobrý den, zemřel bratr od mé babičky a chci se zeptat, jak je to s nárokem na volno na dobu pohřbu? Mám flexibilní pracovní dobu s tím, že pevná část (doba, kdy musím v práci být) je do 14h. V případě, že chci odejít dříve než ve 14h., požaduje zaměstnavatel potvrzení propustky v případě návštěvy lékaře. Předem Vám děkuji za odpověď.

Lutín , 13.03.2011
Odpověď

Pokud bratr Vaší babičky nežil s Vámi ve společné domácnosti, tak se na účast na pohřbu nevztahuje zákonný nárok na volno s náhradou mzdy. Záleží pak jen na dohodě mezi Vámi a zaměstnavatelem, jak Vám umožní se pohřbu zúčastnit.

Julius Mlčoch , 23.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference