Poradna: Zemřela mi babička. Pohřeb je 50km od mého bydliště,

Otázka:

Dobrý den. Zemřela mi babička. Pohřeb je 50km od mého bydliště, ze zákona mám nárok na jeden den volna. Zajímalo by mne, zda-li se volno dá uplatnit v den pohřbu na noční směnu (pracuji na 12-ti hod. směny), když v den pohřbu mám noční. Ke vzdálenosti budu mít problém se vrátit na šestou do práce. Předem děkuji za odpověď. M.G.

Pardubice , Pardubice , 09.06.2011
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/ 2006Sb. kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci V kapitole 7 odst. c) říká na „ nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela …. Záleží na tom jak účast na pohřbu zasáhne do Vaší pracovní doby. Zaměstnavatel to posoudí a stanoví co je to nezbytně nutná doba.

Julius Mlčoch , 14.06.2011

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference