Poradna: Zemřela mi maminka, zařizovala jsem pohřeb - kremaci

Otázka:

Zemřela mi maminka, zařizovala jsem pohřeb - kremaci bez obřadu. Urnu s popelem uložíme do hrobu až po necelém měsíci, kdy je teprve možné ji vyzvednout na pohřební službě. Chci se zeptat, jestli mám nárok kromě dne volna na zajištění pohřbu také na další den volna, když pohřeb jako takový nebyl? Pokud ano, dají se tyto dva dny sloučit nebo další den bude až při uložení urny do hrobu? Děkuji za odpověď.

Přerov , Přerov , 21.05.2007
Odpověď

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. hovoří o pracovním volnu k účasti na pohřbu. Pokud bude mít uložení urny do hrobu podobu posledního rozloučení - tedy sejde se rodina a společně doprovodí zpopelněné ostatky Vaší maminky. lze dle mého toto chápat jako pohřeb. Pak by mohl ve Vašem případě zaměstnavatel uznat Váš nárok na pracovní volno s náhradou mzdy. Sloučit dva dny nelze. Jeden den je na obstarání pohřbu a další den je na účast na pohřbu. To nikdy nelze stihnout ve dvou dnech po sobě následujících.

Julius Mlčoch , 30.05.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce pracovní volno
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference