Poradna: Mám narok na volno na zařízení pohřbu

Otázka:

Dobrý den zemřel mi děda který byl půl roku v pecovatelskem domě z důvodu ze chodim do prace a už jsem ho nezmohla ale pořád jsem seo něho radne starala vedoucí mi nechce poskytnout volno na zařizování pohřbu mám na něj nárok když jsme nebyli ve spolecne domácnosti jsem všude psana jako jeho opatrovnice.

, Chrudim , 07.11.2014
Odpověď

Nařízení vlády říká:Pracovní volno s náhradou mzdy se poskytne na nezbytně nutnou dobu, nejvýše na jeden den, k účasti na pohřbu prarodiče nebo vnuka zaměstnance nebo prarodiče jeho manžela a na další den, jestliže zaměstnanec obstarává pohřeb těchto osob.Společná domácnost se týká jiných osob neuvedených jmenovitě v textu. Prarodiče jsou v textu uvedeni.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce psychická pomoc
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference