Poradna: Chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda i hrobka je předmětem

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se prosím Vás zeptat, zda i hrobka je předmětem dědictví. Naše rodina už historicky pohřbívá své pozůstálé do rodinné hrobky (někdy od roku 1850?). V současné době se chystáme hrobku opravit a protože je v památkové zóně, uvažujeme o žádosti o dotaci. Kdo však může žádat: tato hrobka nikdy nebyla předmětem žádného dědictví a pochována je tam celá široká rodina. Děkuji za odpověď. P.Kaňka

Hradec Králové , Hradec Králové , 10.01.2011
Odpověď

Ze zákona o pohřebnictví je předmětem dědictví nájem hrobového místa. Hrobové zařízení jako věc movitá a v případě hrobky jako věc nemovitá je předmětem dědictví v případě, pokud jejím vlastníkem byl zůstavitel, tedy ten kdo zemřel. Záznam o tom kdo je vlastníkem hrobového zařízení by měl být v evidenci provozovatele pohřebiště. Pokud tomu tak není a možných nároků na vlastnictví je víc bude o tom kdo je vlastníkem muset rozhodnout soud. Doporučuji, spojte se s právníkem a celou záležitost vlastnictví, případně určení vlastnictví s nim konzultujte.

Julius Mlčoch , 15.01.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference