Poradna: Chtěla jsem se zeptat.My jako 3 děti jsme si maminku

Otázka:

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.My jako 3 děti jsme si maminku zatím uložili do kolumbária a maminky sestry si udělali svůj urnový hrob.Nás by zajímalo, když máme mi urnu naší maminky a její sestry urnový hrob a přitom tam nikdo není a mají tam naší maminku vystavenou s fotografii jestli to není trestné.Vzhledem k tomu že s nimi máme velké potíže a dost často nám v kolumbáriu hrabou a dokonce ho minulí týden jedna ze sester vykradla.Tvrdí že oni mají nárok na ostatky po naši mamince a ne mi.Já jsem vše platila, pohřeb a pronájem kolumbária.Bylo mi zděleno od nich že je to králikárna a že chtějí tu urnu.

Ústí , Ústí nad Orlicí , 14.11.2010
Odpověď

Urnu se zpopelněnými ostatky je předána krematoriem nebo pohřební službou objednateli zpopelnění. Kam urnu uloží, záleží především na něm. Pokud si Vaše tety pořídily urnový hrob a Vy nechcete urnu do tohoto hrobu uložit, nikdo Vás k tomu nemůže přinutit. To, že na hrobě mají napsáno jméno a fotografii Vaší maminky je jejich věcí. Není to žádný trestní čin. Naopak, kdo bez povolení by vzal urnu z kolumbárií schránky, jíž jste nájemcem, dopustil by se trestného činu se sankcí odnětí svobody až dvě léta. Upozorněte na to Vaše tety.

Julius Mlčoch , 14.11.2010

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference