Poradna: chtěli bychom zrušit zděný hrob,protože se už nemůžeme

Otázka:

Dobrý den, chtěli bychom zrušit zděný hrob,protože se už nemůžeme o něj starat.Nájem je zatím zaplacený.Jsou zde pochovány dvě osoby v rakvích nad sebou,doba od umrtí těchto osob je 32 a 22 let. Jak se prosím postupuje při zrušení hrobu,je nutná nějaká exhumace?Co s pomníkem,lze ho nabídnout kameníkovi,kam se odlízí.Může se hrob prodat jako celek s tím,že si někdo pak předělá nápisy na pomníku? Předem děkujeme za odpověď.

Zlín , Zlín , 24.09.2008
Odpověď

Nutně musíte kontaktovat provozovatele hřbitova. S ním projednejte další postup. Protože píšete, že hrob je vyzděn, jedná se pravděpodobně o hrobku. V takovém případě bych doporučoval ostatky vyzvednout a nechat zpopelnit. Hrobku pak je snazší prodat. Pomník se nechá většinou přebrousit a lze jej použít dále. Pokud by šlo skutečně o hrob, to znamená, že zemřelí byly v rakvi zakryti zeminou, dochází k dokonalému rozkladu a bývá zvykem, při novém pohřbení uložit nalezené kosterní ostatky uložit hlouběji na jedno místo v hrobě. Mohou se samozřejmě také exhumovat a zpopelnit. Vše záleží na tom jaký pokyn vydá provozovatel pohřebiště.

Julius Mlčoch , 29.09.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference