Poradna: Děkuji za odpověd, já ani nikdo z příbuzných nemá zájem

Otázka:

Děkuji za odpověd, já ani nikdo z příbuzných nemá zájem na pronájem hrobového místa, tudíž správa hrobů nemůže po nás chtít likvidaci hrobového místa když nikdo nepřevzal tuto pohledávku v dědickém řízení, chápu to správně

, 12.12.2010
Odpověď

Na tento dotaz není jednoduchá odpověď. Záleží na tom, kdo byl nájemcem hrobového místa a kdo byl nebo je majitelem hrobového zařízení (pomník , obruby apod.). nájem hrobového místa je předmětem dědického řízení a dědictví lze odmítnout jako celek nikoliv jeho části. Tento problém je nutno řešit s právníkem , nejsem oprávněn k tomu dávat stanovisko.

Julius Mlčoch , 12.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference