Poradna: Exhumace

Otázka:

Koupila jsem hrobové místo od správy hřbitova a poslední uložení do hrobu bylo v roce 2000. Ráda bych se zeptala kdo platí poplatky za exhumaci, zda správa hřbitova nebo je to moje povinnost, případně kde najdu ceník takových služeb. Velice děkuji za odpověď.

Praha , Praha 1 , 23.02.2013
Odpověď

Dobrý den,okolnosti související s exhumací a úhradou platby za její provedení upravuje zpravidla ceník služeb a prací dané hřbitovní správy. Tento ceník bývá dostupný na webových stránkách hřbitovní správy, na veřejné vývěsce obecního úřadu či hřbitovní správy nebo přímo v kanceláři správce hřbitova. Např. na pražských hřbitovech spadajících pod Správu pražských hřbitovů je povinnost hradit poplatky stanovena takto: U nově pronajímaných hrobů vyzvedá uložené zpopelněné ostatky správce pohřebiště na své náklady. Nezpopelněné tělesné ostatky zůstávají v hrobovém místě a v případě pohřbení jsou soustředěny a uloženy na dno výkopu. V případě, že nájemce nechce mít původní nezpopelněné ostatky v hrobě uložené, může je na vlastní náklady nechat exhumovat správcem pohřebiště. U nově pronajímaných hrobek hradí nový nájemce veškeré náklady spojené z vyklizením podzemního prostoru včetně exhumace a uložením ostatků do společného pohřebiště. Cena exhumace závisí na počtu uložených ostatků a je stanovena dle platného ceníku.

Martin Červený , 24.02.2013Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference