Poradna: exhumace hrobu

Otázka:

Dobrý den,moje babička má na hřbitově v Rostoklatech pochovanou maminku (1954) a dva malé bratry (1945 a 1952). Kontaktovala jsem paní starostku s dotazem, zda je možné těla převézt na hřbitov v Karlových Varech, protože do Rostoklat se dostaneme max. jednou do roka. Paní starostka mi odpověděla, že v hrobě nejspíš už nebudou žádné ostatky, jelikož tlecí doba je 10 let a od posledního pohřbu uběhlo mnoho let. Navrhla nám možnost exhumace hrobu. Chtěla jsem se zeptat, pokud budeme mít zájem o exhumaci hrobu, co musíme zařídit? Máme kontaktovat pohřební službu v Karlových Varech(kam bychom chtěli ostatky převézt) nebo pohřební službu v Rostoklatech? Můžete mi také, prosím, napsat jaká je cena takovéto exhumace hrobu? Děkuji za odpověď, Jana Nedvědová.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 12.10.2011
Odpověď

I po mnoha letech se nacházejí v hrobech kosterní ostatky. Pokud opravdu je chcete převést do Karlových Varů musíte s paní starostkou dohodnout podmínky a cenu za exhumaci a provozovatele pohřebiště v Karlových Varech a s ním dohodnout uložení těchto ostatků do hrobu. Převoz ostatků by měla zajistit pohřební služba. Cenu za exhumaci a další úkony Vám nedokážu stanovit, protože je u každého subjektu jiná. Musíte jednat s jednotlivými provozovateli pohřebišť a pohřební službou.

Julius Mlčoch , 23.10.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference