Poradna: hrobové místo

Otázka:

Dobrý den,prosím na koho bych se mohla obrátit,abych vyřešila situaci ohledně vzdálenosti mezi hroby,kdy zákon cituje,že bay měla byt vzdálenost hrobů min.0,3m od sebe.Komunikovala jsem s TSML,ale ředitelství mi bohužel již neodpovědělo.Tak si nevím rady,jak dál.Vedle našeho hrobu byl osazen velký hrob a místo mezi hroby(ulička) je asi 5-cm,což mě připadá nedůstojné k mrtvým,abych šlapala po cizím hrobě.(místa na osazení hrobů zde naleznete). Prosím,sdělte mi nějaké info popř.kontakt,kde bych tuto situaci mohla řešit. Děkuji Lenka

Liberec , Liberec , 18.12.2012
Odpověď

Pokud byl hrob nově budován, tak měl provozovatel pohřebiště stanovit novému nájemci rozměry hrobového místa i povinnost dodržet zákonem stanovené boční vzdálenosti hrobových míst. Pokud je to však takto postaveno již v minulosti, což na některých pohřebištích bylo normální, že byly hroby těsně vedle sebe, tak se s tím asi nedá nic dělat. Promluvte si s provozovatelem pohřebiště o problému a pokuste se najít řešení s ním.

Julius Mlčoch , 02.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference