Poradna: HROBOVÉ MÍSTO

Otázka:

Dobrý den,dne 9.1.2013 mi pan Julius Mlčoch zodpověděl dotaz ze dne 3.1.2013. Z jeho odpovědi vyplývá, že jsem jediným a oprávněným pronájemcem hrobového místa. Odbor majetku města a právnička MěÚ V Uh. Brodě ale přesto po 9 letech uzavře nové nájemní smlouvy na hrobové místo i mým dvěma sourozencům, kteří o to požádali dle §25 zákona o pohřebnictví.Maminka platila pronájem v letech 1966-1976, potom neplatila.Domnívám se že právní vztah k tomuto hrobovému místu v r.1976zanikl a že já po zaplacení pronájmu v den maminčina pohřbu 7.1.2004 jsem novou pronájemkyní.Mé jméno je zapsáno v nové matriční knize.Město mi nedalo v r.2004 písemnou smlouvu, mám jen doklad o zaplacení. S jednáním MěÚ v Uh. Brodě jsem zklamaná a cítím se být podvedená jejich řešením napsat smlouvu na tři sourozence bez uvedení jakéhokoliv důvodu.Pouze mi sdělili, že nová smlouva bude napsaná na všechny 3 zákonné dědice. Hrobové místo nebylo předmětem dědického řízení a já nevím, kde se mám dovolat pravdy.Mají právo takto rozhodnout? Děkuji, Alena

UHERSKÝ BROD , Uherský Brod , 17.01.2013
Odpověď

Pokud opravdu nabyl do roku 2004 zaplacen nájem za hrobové místo, mělo se dle Občanského zákona na hrobové místo i hrobové zařízení pohlížet jako na věc opuštěnou, která v té době patřila státu a ten tento majetek postupně převáděl na obce. Z tohoto důvodu nemohl být ani předmětem dědictví. Správně by tedy měla být nájemní smlouva sepsána s Vámi jako s osobou, která v ten den uzavřela nájemní smlouvu a zaplatila nájem. Obec Vám správně měla odprodat také hrobové zařízení, které bylo právně v jejím majetku. Doporučuji Vám, spojit se s advokátem, který bude mít příležitost prověřit listiny a lépe Vám bude moci poradit.

Julius Mlčoch , 22.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference