Poradna: Hrobove misto a urna

Otázka:

Dobry den, chtela sem se zeptat. Moje maminka zemrela pred 27 lety. V te dobe mi byly dva roky. Pohřeb, nove hrobove misto a vse s tim okolo spjate hradil muj otec. V te dobe urnu na pohrebnim ustavu vyzvedla maminky mama s tim, ze rekla tatovi, ze tu urnu do toho noveho maminky hrobu vlozi. Bohuzel se tak nestalo a vlozili ji do jejich rodinneho hrobu. Ted v teto dobe sem zjistila, ze jejich hrobove misto chteji zrusit, protoze ho nemaji zaplacene. A ja bych urnu s maminkou chtela zpet, abych ji mohla ulozit, do jejiho hrobu, kam patri. Domluvou to zrejme nepujde.Je tady nejaka moznost, jak ziskat urnu zpet? Dekuji moc za odpoved

, Liberec , 24.11.2022
Odpověď

Dobrý den. Případ, tak jak ho popisujete je vhodný pro advokáta.
Dále doporučuji se obrátit bezodkladně na provozovatele
předmětného hřbitova, aby náhodou maminku neuložili do společného
hrobu. Neotálejte prosím s řešením. Jaroslav Mangl-předseda
Asociace

Jaroslav Mangl+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference