Poradna: Hroby významných osobností

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s hroby významných osobností, jestli hroby musí být zahrnuty v inventuře města, pokud je město vlastní? Pokud ano, tak jak mají být označeny, když hrob není stavba? Má tam být zařazen pouze náhrobní kámen? Na tutu otázku jsou různé názory a netuším jestli je toto někde řešeno. Mockrát děkuji za odpověď. P.Kohoutková

Opočno , 09.05.2013
Odpověď

Tuto otázku je nutno rozdělit na dva vztahy k majetku. Jednak jde o pozemek, který je stále v majetku provozovatele pohřebiště, tedy obce nebo církve a o hrobové zařízení což je podle mého názoru stavba stejně jako plot nebo zídka apod. cenu tohoto majetku stanoví odborný znalecký posudek provedený soudním znalcem v oboru nemovitostí. Pro ocenění majetku a jeho evidenci jsou dána obcím rozpočtová pravidla ze kterých je nutno vycházet. Více by Vám k tomu měl říci odborník na účetnictví v rozpočtové sféře.

Julius Mlčoch , 09.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference