Poradna: Kam uložit cizí urnu?

Otázka:

Dobrý den Chci vás tímto požádat o radu.Bývalý manžel mé přítelkyně nechal u ní doma bez jejího vědomí ve vestavěné skříni mezi starým harampádím igelitovou tašku s urnou svého otce.Našli jsme jí tam při vyklízení.Její exmanžel už u ní zhruba 3 roky nebydlí a odmítá si ty ostatky odnést.Prosím jak mám postupovat Prozatím jsem urnu uložil do našeho rodinného hrobu ,ale tady jí bohužel nemůžu nechat.M M.

V Ostravě , České Budějovice , 10.01.2013
Odpověď

Máte dvě možnosti, nechat zpopelněné ostatky rozptýlit na rozptylové louce na pohřebišti, nebo předat ostatky provozovateli pohřebiště k uložení do společného hrobu. Obě služby budou placené. Rovněž musíte zjistit, zda má provozovatel pohřebiště tyto služby provádí. Pokud ne, požádejte místní pohřební službu o pomoc. Jistě bude vědět, kde tyto služby jsou prováděny.

Julius Mlčoch , 17.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference