Poradna: kdo je majtelem hrobního místa a náhrobku

Otázka:

moje babička měla dceru a syna z prvního manželství a dva syny z druhého manželství.syn z druhého manželství se zabil na motorce v roce 1970,babička koupila hrobní místo a za peníze tragicky zesnulého zaplatila náhrobek .v roce 1987 babička zemřela .syn z prvního manželství utekl do Canady v roce 1981 a dcera z prvního manželství odešla v roce 1988 za manželem do Vídně,tady se vzdala svého veškerého majetku.děda dal svůj podíl z domu přepsat na mého otce a v roce 1989 zemřel.dědicem ideální poloviny domu se tak stal můj otec a druhá polovina propadla státu.otec dům prodal a obec si vzala peníze za polovinu domu.v roce 2010 zemřel babičin syn žijíci v Canadě .babičina dcera žijící ve Vídni nechala přepsat hrob bez svolení mého otce na mého bratrance.letos 20.2.2013 zemřel můj otec a bratranec nám zakázal dát urnu k babičce a dědovi,že hrob je jenom jeho.myslíme si,že moje teta z Vídně neměla právo přepsat hrob na mého bratrance,když ještě žil můj otec a dědic.prosím poradte-děkuji

troubsko-brno-venkov , 25.03.2013
Odpověď

Bohužel Váš popis neuvádí, kdo byl nájemcem hrobového místa než Váš otec zemřel. Rovněž není jasné, zda nebyl hrob vlastně již v majetku obce. Doporučoval bych Vám kontaktovat právníka a s ním projít doklady a vše posoudit.

Julius Mlčoch , 28.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference