Poradna: Kdo má opravit poškozený hrob?

Otázka:

Prosím o radu. Dne 6.12.2010 mi zemřela maminka. Vše potřebné nám zajišťovala pohřební služba Kukuczka z Třince. Výkop hrobu dle pokynu nám zajistil p. Hečko Oskar, hrobník, který má smlouvu s Obecním úřadem v Košařiskách a jedině on mohl hrob odkrýt a vykopat. Službu jsme řádně zaplatili.Hrobník hlínu naházel na dvě betonové desky a několik měsíců jsem ho upomínal, aby hrob dal do pořádku. Po uvedení hrobu do původního stavu jsem zjistil,že spojujicí betonová deska pod tíhou hlíny praskla. Informoval jsem ihned hrobníka, aby věc řešil, tvrdil, že je pojištěny, vše dá do pořádku a protože je pojištěny, pojišťovna to zaplatí. Bohužel nic z toho neudělal, nebere telefony. Poraďte prosím, zda se můžu obrátit na Obecní úřad, aby v rámci smlouvy řešil vztah s p. Hečkem a přiměl ho ke sjednání nápravy. Nebo to musím řešit sám? A do jaké doby musí hrobník závadu odstranit, aby nedošlo k promlčení? Děkuji za odpověď.

Milíkov na Frýdecko-Místecku , 17.10.2011
Odpověď

Určitě se obraťte na obecní úřad, protože ten jako provozovatel pohřebiště je a činnost na pohřebišti odpovědný. Pokud má s hrobníkem smlouvu na kopání hrobů, tak by jej měl donutit k nápravě. Aby nedošlo k promlčení předložte hrobníkovi zápis s uvedením závady s tím, že svou chybu uznává a závadu odstraní do kdy. Jednání by mělo proběhnout za přítomnosti starostky v Košařiskách.

Julius Mlčoch , 23.10.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference