Poradna: Kdy vrátit zpátky krycí desky na hrob

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat za jak dlouho klesne zemina po uložení rakve do hrubu, aby se mohli vrátit krycí desky. Máme trojhrob s loni v únotu jsme pokládali jednu rakev a letos v březnu další na opačnou stranu. Už je to dohromady rok a třičtvrtě co je hrob odkrytý a to mi příjde nějak moc dlouho. Děkuji

Východní čechy , 26.10.2011
Odpověď

Na slehnutí zeminy po pohřbu není jednoznačný předpis. Záleží na řadě vlivů. Jednak je to druh rakve ve které byl zemřelý pohřben, na struktuře zeminy v hrobě a samozřejmě i na tom, kdy došlo na dalšímu pohřbení. Na to proč není ještě hrob zakrytý krycími deskami, by Vám měl odpovědět provozovatel pohřebiště. Pod krycími deskami není nezbytné doplňovat zeminu až na úroveň terénu.

Julius Mlčoch , 30.10.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference