Poradna: Krádež

Otázka:

Dobrý den, tento víkend jsme po půl roce šli na hřbitov, kde jsme zjistili, že nám někdo ukradl měděné obaly na urny, dvě. Chtěla bych se tímto zeptat, zda existuje někdo, kdo za to zodpovídá a kam se máme odvolat pro případnou náhradu škody. Nejde o samotnou částku, jde o princip. Bohužel nevíme, kdy se tato věc přesně stala. Hřbitov máme daleko od bydliště a jezdíme na něj pouze 2x do roka. Okénko bylo však uzamčené i po krádeži. Urny s popelem jsme si samozřejmě odvezli. Jednoduše - jak bychom měli v tento okamžik postupovat?? Děkuji za odpověď.

Děčín , Děčín , 29.10.2012
Odpověď

Bohužel hřbitov je veřejné prostranství a není v silách provozovatele pohřebiště těmto krádežím zabránit. Jediná cesta je podat oznámení na neznámého pachatele, ale to s určitostí Policie odloží, protože se nepodaří zjistit podstatné skutečnosti činu. Je mi líto, ale věci z barevných kovů jsou na pohřebišti velkým lákadlem pro bezdomovce a podobné živly. Existuje možnost pojistit hrobové zařízení, ale myslím si, že u obalů na urnu to nemá smysl. Provozovatel pohřebiště tento majetek pojistit namůže, protože není jeho, je to soukromé vlastnictví nájemce hrobového místa.

Julius Mlčoch , 03.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference