Poradna: Lípa u hrobu

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu: v těsné blízkosti hrobu je lípa,která ničí hrob. Před 6lety byl opraven(správa hřbitova se finančně podílela,strom začali ořezávat aby nebyl tak ohromný,avšak ten nabyl na síle, jak do koruny tak hlavně do kořenů,které způsobují vyzvedávání ostatků. Správa hřbitova nechce strom pokácet,nabídla jiný hrob. Kdo v tomto případě platí přemístění ostatků z hrobu?? nebo má povinnost správa hřbitova strom pokácet, z hlediska úcty k mrtvým? Děkuji za odpověď Dagmar J.

Luštěnice , 07.05.2013
Odpověď

Za škody způsobené vegetací na pohřebišti ručí provozovatel pohřebiště. Pokud budete souhlasit s přemístěním hrobu a ostatků mělo by to být v režii provozovatele pohřebiště. S pokácením může být problém, oni nemusí dostat souhlas s pokácením od odboru životního prostředí a proto ho pokácet nemohou.

Julius Mlčoch , 08.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference