Poradna: Mám hrobové příslušenství = menší pomník v urnovém

Otázka:

Dobrý den, mám hrobové příslušenství = menší pomník v urnovém háji hloubětínského hřbitova v Praze 9. Protože zde uložené ostatky otce jsme po úmrtí matky vyzvedli a provedli společný rozptyl, zůstal pomníček bez využití. Na konci tohoto roku končí i nájemní smlouva z místa. Přes všechnu snahu se mi nepodařilo sehnat nějakého nástupce, který by tento pomníček převzal. Nejde mi o prodej, pouze je mi líto lidské práce, zbourat tento výtvor a vyhodit na skládku. Lze nějakým způsobem, aniž by to bylo protizákonné, obejít roční čekací lhůtu a rovnou prohlásit tento pomníček za propadlý státu ? Co by mě čekalo, pokud v této věci (odklizení hrobového příslušenství)nebudu činit nic a dělat tzv. mrtvého brouka?

Praha , Praha 1 , 03.11.2006
Odpověď

Prodej hrobového zařízení je někdy problematický. Pochopil jsem, že netrváte v každém případě na prodeji, ale že budete rád, když nebude zlikvidováno. Pokud si hrobové zařízení neodeberete ke dni skončení nájmu hrobového místa, bude probíhat doba kterou stanovuje zákon, aby bylo možno prohlásit věc za opuštěnou. Poté by hrobové zřízení připadlo obci, tedy Praze. Potom může dojít k odstranění hrobového zřízení, nebo jej nabídnou k využítí tomu, kdo bude mít zájem o nájem hrobového místa včetně hrobového zařízení. Pokud chcete, aby správa hřbitova mohla nabízet místo bez čekání na stanovení věci opuštěné, mapište prohlášení, že se vzdáváte hrobového zeřízení a předáváte jej k dispozici správě pohřebiště a toto předejte na Správu pražských hřbitovů na Dáblickém hřbitově pod který hřbitov Hloubětín patří. Snad se jim podaří, že někdo hrobové zařízení využije.

Julius Mlčoch , 03.11.2006Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference