Poradna: Máme hrob po prarodičích, u kterého bychom už nechtěli

Otázka:

Máme hrob po prarodičích, u kterého bychom už nechtěli (příští rok) obnovovat nájemní smlouvu. Kosterní ostatky (staré 40 let a více) bychom rádi uložili v jiném rodinném hrobě, vzdáleném cca 80 km. Dle informací na pohřební správě by exhumace a následné spálení těchto ostatků stála 13,5 tis. Kč, v úvahu přichází i převoz ostatků pohřební službou. Zajímalo by nás, zda je tento postup jediný a správný.

Vysočina , 28.03.2011
Odpověď

Postup je v podstatě správný. Existují dvě možnosti a to, exhumovat ostatky a nechat je zpopelnit. Pak si můžete urnu převést sama a na jiném hřbitově Vám ji provozovatel uloží ve Vámi uvedeném rodinném hrobě. Nebo ostatky exhumovat a uložit do exhumační rakve. Tu pak pohřební služba převeze a předá provozovateli pohřebiště, na kterém je uváděný hrob. Provozovatel pak provede výkop hrobu a uloží rakvičku s ostatky a hrob opět zasype zeminou. Náklady na jednotlivá řešení Vám nemohu sdělit, protože je neznám a záleží na cenách provozovatele pohřebiště a pohřebních služeb. Tyto ceny nejsou nijak centrálně stanoveny.

Julius Mlčoch , 31.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference