Poradna: Moc si vážím Vašich rad a měl bych pár otázek k této

Otázka:

Dobrý den, moc si vážím Vašich rad a měl bych pár otázek k této věci. Naše rodina má pronajatou hrobku od MÚ na hřbitově v Bystrci. Své předky mám již pochovány jinde a proto už nemám k tomuto místu takový vztah. Nedávno mě kontaktovali nějací místní lidé, že mají o hrobku zájem. Rodina mě pověřila jako zástupce. Jaký je, prosím, postup při předání pronajaté hrobky? Platí nebo vyplácí se nějaké předejné? Předem děkuji za každou radu. S pozdravem, Luk. Fal.

Nové Město nad Metují , Nové Město nad Metují , 08.08.2010
Odpověď

Předpokládám, že máte pronajaté hrobové místo na které je vybudována hrobka. Hrobové místo patří provozovateli pohřebiště, což je Městský úřad v Bystrci, nebo město Brno a potom je hřbitov ve správě organizace Správa hřbitovů Brno. Hrobka jako stavba je ve vlastnictví někoho. Může to být nájemce hrobového místa, ale také již zmiňovaný provozovatel pohřebiště. Doporučuji Vám, kontaktovat provozovatele pohřebiště, nebo organizaci pohřebiště spravující, a s ním projednat ukončení nájemní smlouvy. Od provozovatele se také dozvíte majetkové vztahy k hrobovému zařízení. Pokud nejste vy osobně nájemcem hrobového místa bude nezbytná přítomnost nájemce, nebo ověřené pověření v této věci za něj jednat

Julius Mlčoch , 17.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference