Poradna: Musí se na matriku se odevzdat oddaci list zemreleho?

Otázka:

Musí se na matriku se odevzdat oddaci list zemreleho? V dokladech nutnych pro vyrizeni vdovskeho nebo vdoveckeho duchodu je tento oddaci list potreba take. Znamena to, ze na matrice si ho pouze okopiruji? Druhy dotaz: Mam zajem urnu s pozustatky sve tchyne ulozit do hrobu, kde lezi jeji rodice. Musim nekoho pozadat o povoleni ulozeni? O hrob se spolecne starala prave moje tchyne se svoji neteri. Spolecne se staraly o placeni najmu, ale pronajem je psan na tuto neter.

Brno , Brno-město , 23.11.2006
Odpověď

Matrika skutečně pro zápis nepotřebuje oddací list zemřelého a pokud se matrice překládá, tak jen kopie. Rodný list a oddací list zůstane pozůstalým. Pokud jde o uložení urny samozřejmě musíte mít souhlas provozovatele pohřebiště. V Brně je to Správa hřbitovů města Brna, která sídlí na Ústředním hřbitově na Vídeňské ulici. Obraťte se na jejich kancelář a oni vše zařídí. Přeji hezký den

Julius Mlčoch , 23.11.2006

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference