Poradna: Může si Spáva pohřebiště (Obecní úřad) stanovit, které

Otázka:

Dobrý den, může si Spáva pohřebiště (Obecní úřad) stanovit, které práce budou a nebudou na pohřebišti poskytovat, a můžpu zakázat nějaké práce na hřbitově s tím, že "tyto práce můžeme poskytovat jenom my!"? Mám na mysli odkrytí hrobky na pohřeb, které si u nás objednal pozůstalý, a při nahlašování nám to správce zakázal? Po delší diskuzi mi sdělil, že nám nepůjčí klíček od brány. Jsme kameníci. Děkuji za odpověď. L.Kůrka

Východní Čechy , 14.06.2010
Odpověď

Činnosti, které na pohřebišti vykonává provozovatel pohřebiště jsou mu dána zákonem. Pokud pohřební služba nebo jiný subjekt chce na pohřebišti vykonávat jakékoliv práce, musí mít od provozovatele (nebo správce) povolení k výkonu, nejlépe v písemně.

Julius Mlčoch , 16.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference