Poradna: Na místním hřbitově se měl konat pohřeb. Pozůstalá

Otázka:

Dobrý den, na místním hřbitově se měl konat pohřeb. Pozůstalá si sjednala u Správy pohřebiště výkop, ale ohledně demontáže pomníku ji odkázali ke kameníkům. Ti hrob demontovali a odložili na nejbližší volné místo. Pohřbilo se. A jak čas běžel a Správce uklízel na hřbitově, naložil tento rozebraný pomník a odvezl jej na svoji skládku (domnívali se, že je to starý hrob na vyhození, místo kterého se někde stavěl hrob nový). Po čase se paní ozvala kameníkům, že chce hrob osadit. Kameníci zjistili, že je pomník na skládce. Okamžitě hrob ze skládky přivezli, ale poškozený, rám prasklý, deska uštíplá a sklo na nápisní desce rozbité. Ptám se, kdo nese vinu za poškozený hrob? Kameníci se odvolávají na Správu pohřebiště, a ta naopak na kameníky... Děkuji za odpověď. L.Kůrka

Východní Čechy , 14.06.2010
Odpověď

Toto opět svědčí o špatné spolupráci mezi provozovatelem pohřebiště a kamenickou firmou případně pohřební službou. Určit na čí straně je vina není možno, protože neznám podrobnosti případu. Pokud škoda je vymahatelná soudem, nechť se poškozená obrátí na advokátní kancelář a s nimi posoudí případné možnosti soudního sporu.

Julius Mlčoch , 16.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference