Poradna: Nájem hrobového místa a vlastnictví pomníku

Otázka:

Prosím o radu. Pečuji o trojhrob mých rodičů a dalších příbuzných. Chtěla bych nechat se svým bratrancem hrob opravit a zakrýt žulovými deskami se společnou investicí cca 72000,-. Nájem hrob.místa platím já již 25 let, ale smlouva na nájem hrob.místa je napsaná na bratrancova synovce. Synovec je zřejmě i majitelem pomníku, který získal dědictvím, ale o hrob nemá zájem. Na Obecním úřadě jsem dostala dohodu o přenechání nájmu hrob. místa, kterou mi má podepsat. Bojím se aby poté co hrob na naše náklady opravíme, pomník i s žulovými deskami neprodal. Jak tomu lze zabránit? Stačí k tomu přenechání nájmu hrob.místa? Chtěla bych aby bylo vše právně ošetřeno než budeme do oprav investovat. Děkuji

Pavlovice u Kojetína, Olomoucký kraj , 09.12.2011
Odpověď

Rozhodně si udělejte pořádek v nájemních a vlastnických vztazích k hrobovému místu a hrobovému zařízení. Pokud by jste provedla opravu hrobu a neměla by jste k hrobovému místu nájemní vztah, tak by Vám současný nájemce mohl způsobit problémy, tak jak uvádíte. Rozhodně u provozovatele pohřebiště uzavřete novou nájemní smlouvu, a to s jasným souhlasem současného nájemce a vyřešte také vlastnické právo k hrobovému zařízení. Toto vlastnické právo pak nechte zaevidovat do matriky k hrobovému místu a potom teprve provádějte opravu. Budete li se spolufinancovat, měla by mezi Vámi a společníkem, který se bude podílet na opravách být smlouva o spoluvlastnictví. Všechny doklady a účty si schovejte. Mnohdy jsou dost komplikované rodinné rozepře právě kvůli nejasnostem v majetkových vztazích k hrobovému zařízení.

Julius Mlčoch , 12.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference