Poradna: Naše babička 2.5.1938 uzavřela smlouvu s Měst.úřadem

Otázka:

Dobrý den,naše babička 2.5.1938 uzavřela smlouvu s Měst.úřadem Pardubice, správou hřbitova na 1 hrobové místo ,k užívání co hrobu \"navždy\" její rodině. Vždy jsme řádně platili poplatky za služby spojené s užíváním a neměli jsme se správcem hřbitova žádný problém až nyní, kdy dokonce odmítli převzít poplatek na další období a to jen s novou smlouvou o pronájmu. My se bráníme uzavřít jakýkoliv nový dokument, který v záhlaví nadepíší - Smlouva o pronájem hrobového místa a vždy je tam uvedeno od - do, čili doba určitá.Prosím o sdělení zda je možné uzavírat smlouvu - jen na služby spojené s pronájmem hrobového místa, správa tvrdí, že naše původní a stále platná smlouva je vlastně vlastnictí hrobového místa- což prý není možné, i když ve smlouvě je zřetelně napsáno k užívání coby hrobového místa a tak se domníváme, že vlastně se pokouší novou smlouvou nás zbavit platnosti staré, což nechce připustit a trváme zatím na svém.Děkuji za odpověď.

, 11.08.2009
Odpověď

Zákon o pohřebnictví stanovuje, že nájem hrobového místa vzniká na základě nájemní smlouvy a ta musí mít písemnou formu. V případě, že před účinností zákona byla uzavřena nájemní smlouva na hrobové místo písemnou formou a to na dobu "trvání hřbitova" a nájemce a nebo pokračovatel (dědic) tuto smlouvu provozovateli pohřebiště předloží, zůstává tato smlouva v platnosti i po účinnosti zákona. Protože podle zákona je kromě nájmu ještě nájemce povinen platit za služby s nájmem spojené, a to ve většině původních smluv nebylo, řeší se toto uzavřením smlouvy mezi nájemcem a provozovatelem, ve které se uvede údaj z původní smlouvy a nájemce platí jen cenu za služby s nájmem spojené. Co konkrétně obsahuje Vaše nájemní smlouva neznám a proto nemohu hodnotit postup provozovatele pohřebiště v Pardubicích. Pokud budete potřebovat další odborné rady obraťte se prosím na soudního znalce v oboru pohřebnictví se specializací na pohřebiště a to pana Jan Hrdlička soudní znalec v pohřebnictví Jurkovičova 19 638 00 Brno tel: 543213709

Julius Mlčoch , 18.08.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference