Poradna: Nezaplacení poplatku

Otázka:

Dobrý den, před asi 8-10lety, mi máma oznámila, že nechá zrušit hrob mého otce, z důvodu, poplatku ve výši 1000,-Kč, který není schopna zaplatit. jedná se o hrob v Hruškcáh okr.Břeclav. V té době jsem byla dost malá a nějak to nevnímala. Teď po letech jsem na matku uhodila s tím, kde teda můj otec je, když poplatek nezaplatila a dál se již o to nezajímala. Řekla mi, že ho museli vykopat, aby na jeho místo mohl být pohřbený někdo jiný. Je to možné? To je přeci nehumání? Kde jsou ted jeho ostatky? To je vyhodili? Nebo jsou stále na místě, kde byl původně pohřben? Kde bych mohla o tomto konkrétním případu dostat více informací? Děkuji.

Znojmo , Znojmo , 04.07.2013
Odpověď

Co se stalo s ostatky Vašeho otce můžete zjistit jen u provozovatele pohřebiště. Je možné že zůstaly uloženy pode dnem hrobu, a nebo byly\ vyjmuty, zpopelněny a uloženy do společného hrobu. To vše by měl mít zaznamenáno provozovatel pohřebiště v Hruškách.

Julius Mlčoch , 14.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference