Poradna: Nezlobte se nevim jestli jsem spravne.Mam dotaz ma

Otázka:

Dobry den,nezlobte se nevim jestli jsem spravne.Mam dotaz ma znama ma rodinou hrobku ve Slavikove,rad by misto hrobu uvolnila a kamen prevezla do Nemecka,jelikoz v cechach uz nikdo nezije,v roce 1945-46 byla rodina vyhonena s ceske republiky.Ma otazka jakym zpusobem ma zadost vypadat?Doklady otom ze pochazi mpredkove z cech ma,ze tento hrob patri predkum.nevim jestli me informace vam budou stacit ale dekuji mockrat.odpoved mne moc potesi.Preji krasny den.S pozdravem Olina Huhň

, 16.06.2010
Odpověď

Musíte se spojit s provozovatelem pohřebiště, což je většinou obecní úřad a zjistit kdo je nájemcem hrobového místa. Zrušení nájemní smlouvy je možné pokud již proběhla tlecí doba od posledního pohřbení. Převoz náhrobku do Německa je proveditelný prostřednictvím kamenické firmy, která odborně tyto práce provede. Záleží ale opět na tom, kdo je vlastníkem hrobového zařízení. To vše by ale měl vědět provozovatel pohřebiště.

Julius Mlčoch , 16.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference