Poradna: Od své tety která žije v Brně jsem se dozvěděla.Že

Otázka:

Dobrý den.Od své tety která žije v Brně jsem se dozvěděla.Že moje babička a děda Adelovi z Bližňovic byli pohřbeny na hřbitově v Hrochově Týnci. Prý byl hrob prodán protože teta která hrob platila už bohužel s věkem a myšlením ho dál zapoměla zaplatit. Přestože matrika v Hrochově Týnci má na tetu kontakt nikdo se jí neozval aby jí o celé věci informoval. I po prodeji hrob zůstal tak jak byl.Před pár lety do něj moje rodina investovala nemalé finanční náklady v podobě nových sloupků,desky.....Z hrobu byli také odvezeny dvě urny babičky a dědy,neznáno kam.Jak mám postupovat prosím při zachování a v mezích slušného chování a dobrých mravů, abych získala vyjádření k celé věci.Děkuji a jsem s pozdravem. Bubeníčková Alena

Kutná Hora , Kutná Hora , 16.08.2010
Odpověď

Zákon č. 256/2001 ukládá provozovateli pohřebiště informovat nájemce hrobového místa 90 dní před skončením nájmu o tomto stavu. Pokud se mu vrátí upozornění z důvodu nedoručitelnosti je povinen 60 dní před skončením nájemní doby vyvěsit upozornění na pohřebišti na místě obvyklém. Nevím, kdy skončil nájem k hrobovému místu v tomto případě, proto bude nutné se spojit s provozovatelem pohřebiště a vše s ním projednat. Pokud zatím nebylo s hrobovým zařízením nic uděláno, snad by nový nájemce mohl od smlouvy odstoupit. Důležité je také, komu patří hrobové zařízení, to je rám, pomník apod.. provozovatel by také měl vědět, kdo si vyzvedl urny Vaší babičky a dědy. Je tedy nezbytné s provozovatelem pohřebiště jednat.

Julius Mlčoch , 25.08.2010

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Jesenice u Prahy


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Mnichovice


Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav


Pohřební služba Atropos, s.r.o - Lysá nad Labem - Nymburk

Sekce: Pohřební služba, Město: Nymburk


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Benešov u Prahy


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Pohřební služba Roman Vítek

Sekce: Pohřební služba, Město: Příbram


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference