Poradna: oprávněný uživatel hrobu

Otázka:

Dobrý den Poplatky za správu rodinného hrobu platila do své smrti babička (2003). Po její smrti byli přímí pozůstalí bratr a sestra. Polatek za správu však zaplatila vnučka (dcera sestry). Po smrti sestry (2012), chce polatky dále platit jediný přímý pozůstalý babičky bratr, ale vnučka tvrdí, že na hrob nemá žádný nárok ,hrob je její a podá na něj trestní oznámení?! Lze nabýt vlastnictví hrobu prostým zaplacením poplatků za správu ? Jsou práva k užívaní hrobu předmětem dědictví (po smrti babičky neproběhlo žádné pozůstalostní řízení) ?

Praha , Praha 1 , 20.02.2013
Odpověď

V roce 2003 již platil zákon č. 256/2001Sb. ve kterém je stanoveno, ze nájem přechází na dědice. I když neproběhlo dědické řízení pro nemajetnost babičky, nájem hrobového místa měl být předmětem jednání u notáře a dohody na koho bude nájem přecházet. Protože však byly dědicové dva, a nyní je jeden z nich po smrti, měl se nájem řešit v pozůstalosti sestry. Nájemní smlouva totiž může být napsána na více dědiců, a bratr měl být spolunájemcem se svojí sestrou, která nyní zemřela. Podstatné není kdo nájem zaplatí, ale kdo je uveden jako nájemce hrobového místa. Neznám všechny podrobnosti případu a doporučuji poradit se s právníkem.

Julius Mlčoch , 20.02.2013Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference