Poradna: Opuštěné hrobové místo

Otázka:

Dobrý den, na místním hřbitově máme opuštěné hroby. Není zaplacen pronájem hrobového místa 10 a více let. Na hroby nebyly sepsány smlouvy. Pomníky se rozpadají, jsou zarostlé a dělají na hřbitově ostudu. Můžeme tyto hroby zrušit a místo nabídnout k dalšímu pronájmu, nebo se musíme snažit dohledat příbuzné posledního známého plátce za pronájem hrobového místa. Děkuji za odpověď.

Zvoleněves , 25.09.2013
Odpověď

Zákon o pohřebnictví č. 256/2001Sb. v §25 stanovuje postup v případě že není k hrobovému místu uzavřena nájemní smlouva a poslední nájemce se o hrobové místo nestará. V tomto případě se postupuje podle §20 písm.(g) body 4 a 5 a hrobové zařízení je považováno za věc opuštěnou připadající obci. V takovém případě je možno, souhlasí-li obec, hrobové zařízení zlikvidovat a hrobové místo znovu pronajmout.

Julius Mlčoch , 30.09.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference