Poradna: Před časem jsem s radostí objevil místo pohřbení mého

Otázka:

Před časem jsem s radostí objevil místo pohřbení mého pradědečka a prababičky. S velkou lítostí jsem však zjistil, že hrob byl zhruba před pěti lety zrušen (byla zřícena jeho část, nebyl uhrazen pronájem místa a ani prý nebyli nalezeni žádní pozůstalí) a na jeho místě vznikla nová část hřbitova, pro tzv. urnové sklepy, aniž by byly ostatky z původních hrobů předem odstraněny. Prosím vás tímto o radu, jestli je možné hrob znovu obnovit, či ostatky vyjmout. Velmi rád bych případné náklady uhradil, pokud nebudou dosahovat astronomických výšin. A měla Správa hřbitova právo ostatky tímto způsobem zahladit a umístit na stejném místě ještě druhý hrob??? Předem moc děkuji za váš názor.

Náchod , Náchod , 18.01.2007
Odpověď

Správa pohřebiště postupovala v souladu s ustanovením zákona 256/2001 Sb. o pohřebnictví. Pokud na místech zrušených hrobů vybudovala urnové hroby nebylo nutné exhumovat předtím pohřbené ostatky. Zda by bylo možné obnovit hrob Vám nedokážu potvrdit, protože neznám poměry na pohřebišti. Provést exhumaci ostatků a jejich přenesení do jiného hrobu je možné a správa pohřebiště Vám jistě vypočte náklady na tento úkon. Problém však bude, jestliže je již na místě původního hrobu nově pronajaté urnové místo. Pak bude záležet na souhlasu nového nájemce a nutno počítat s dalšími náklady na rozebrání hrobového zařízení nového urnového místa a opětné sestavení. Doporučuji spojit se se Správou hřbitova zjistit si zda souhlasí a jaké budou náklady a pak zvážit jaké náklady jste schopen akceptovat.

Julius Mlčoch , 18.01.2007

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference