Poradna: Před čtyřmi lety naše rodina pochovala mého strýce

Otázka:

Dobrý den,před čtyřmi lety naše rodina pochovala mého strýce a rovnou zaplatila nájem na deset let dopředu. Nyní zemřela babička,kterou uložíme do stejného hrobu a pohřební správa po nás chce zaplatit opět nájem na deset let,přestože je ještě šest let předplacených.O těchto šest let tím pádem bez náhrady přijdem. Je takovéto jednání možné? Děkuji za odpověď. Táborský

Olomoucký okres , 18.05.2010
Odpověď

V tomto případě došlo asi k nedorozumění. V případě pohřbení zemřelého do hrobu musí být ze zákona uzavřen nájemní vztah k tomuto hrobovému místu nejméně na tlecí dobu, která je stanovena v Řádu pohřebiště. Ve Vašem případě je to pravděpodobně základní tlecí doba, to je deset let. Protože při pohřbení strýce byla nájemní smlouva uzavřena na dobu deseti let a od tohoto okamžiku již uplynuly čtyři roky, je nutno při dalším pohřbení prodloužit nájemní smlouvu opět na deset let. Provozovatel pohřebiště po Vás tedy žádá doplatit část nájmu a služby s nájmem spojené za čtyři roky v tuto chvíli chybějící do deseti let. Projednejte tento problém znovu s provozovatelem pohřebiště a jistě si vše vysvětlíte.

Julius Mlčoch , 21.05.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce správa hrobů
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference